Vánočně provoněný domov za pár minut

Co se vám vybaví, když se řekne vůně Vánoc? V první řadě to asi bude vůně cukroví nebo vánočky právě vytažené z trouby. Dále vůně citrusů, jablek a koření typické pro perníčky – skořice, hřebíček, kardamom nebo anýz. Základní vůně, kterou ucítíte doma u většiny lidí během vánočních svátků je ale bezesporu jehličí.
Už několik let vsázíte na umělý stromek, ale chybí vám vůně jehličí? Dejte si do vázy několik větví chvojí, které také ozdobte. Navodíte si tak příjemnější atmosféru.
vánoční koření
Doplnili jste si právě vitamín C díky pomeranči? Kůru nevyhazujte. Dejte ji do pěkné misky a zalijte horkou vodou. Na několik hodin se vám domovem rozline vůně citrusů.
Kupované aroma difuzéry nejsou nejlevnější záležitostí. Vyrobte si ho sami doma a za pár korun. Připravte si pěknou vázičku nebo lahvičku. Nalijte do ní směs z čistého lihu a dětského olejíčku. Přidejte několik kapek esenciálního oleje. V obchodech koupíte už takové, které svou vůní navodí vánoční atmosféru. Nakonec do směsi ponořte bambusové tyčky nebo klasické špejle. Vůně se bude uvolňovat po dobu několika týdnů. Pokud se vám zdá, že vůně slábne, doplňte opět esenciální olej. Pokud zvolíte průhlednou lahvičku, dejte do ní kvítky rostlin, nebo malé lístky, případně kolečko z rozkrojeného malého pomeranče. Difuzér bude nejen krásně vonět, ale i vypadat.
Do adventního věnce dejte místo klasických svíček vonné. Vybírejte takové, které vám připomenou vánoční atmosféru. Sázkou na jistotu je skořice, jehličí nebo jablko.
vánoční věnec
Můžete si udělat i rychlou variantu adventního věnce a použijte komponenty, které vám příjemně provoní domov. Na talíř nebo dekorativní tác dejte čtyři svíčky. Okolo naaranžujte větvičky s jehličím. Pak dle fantazie přidejte šišky, jmelí, burákové oříšky, celou skořici nebo badyán. Vytvořit celou dekoraci vám zabere jen několik málo minut.