Vybíráme chladničku

Většinou stojí jen tiše v koutě, ale v domácnosti patří mezi nejdůležitější. Nikdy nemá volno a ty nejlepší vydrží sloužit bez ustání i více jak deset let. Přesto jsou to ale mnohdy popelky českých domácností a mnohé hospodyňky raději kupují jiné předražené spotřebiče, které ani moc nevyužijí. Přitom když jednou sáhnete hlouběji do peněženky v nákupu chladničky, můžete v budoucnu ušetřit i tisíce ročně.

Úspora je základ
Možná vaše chladnička stále běží a vy máte pocit, že na výměnu je ještě dost času. Možná ale nemáte pravdu. Provoz starých spotřebičů nám totiž může vytahat z kapsy pořádnou sumu peněz. Staré spotřebiče vyrobené před mnoha lety mohou denně spotřebovat elektřinu i za 20 a více korun. Ani si to neuvědomujeme a přitom peníze létají z okna. Nové modely dnes označené A – A +++ třeba spotřebují denně pouze za 2 Kč ušetří tak domácnosti tisíce korun ročně.

Vychytávky, jak ušetřit ještě více
– kompresor, který je tichý, bývá i úsporný
-důležitá je kvalita těsnění, izolace, úsporné osvětlení i odmrazovací funkce No frost
-umístění lednice / nestavíme lednici k topení, na přímé slunce/
– vybírat podle toho, kam lednice půjde – byt se stálou teplotou jinak působí na lednici než chata, která se bude vytápět jednou týdně
– vybírat modely dle toho, zda požadujeme volně stojící nebo vestavěnou do linky
-vybírejme pouze takovou velikost, jakou naše rodina potřebuje. Je zbytečné platit za model, který bude nevyužitý
– výhodou je antibakteriální povrch chladničky, kdy se nebudou pomnožovat bakterie a tak nám eventuálně znehodnocovat potraviny. I to je pak finanční ztráta, musíme-li jídlo vyhodit.
– funkce No frost- automatické odmrazování je šikovné proto, že nám odmrazí chladničku vždy, je-li to potřeba. Už nemusíme sami myslet na to, kdy budeme pracně lednici odmrazovat ručně
– nulová zóna je šikovná maličkost, která nám pomůže udržet určité potraviny déle čerstvé


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup