Proč tolik lidí volí nebankovní hypotéky a jiné půjčky?

Každý z nás se může někdy ocitnout v situaci, kdy bude potřebovat peníze. Buď si chce koupit nějakou dražší věc, nebo je zkrátka ve velké finanční tísni. Ať tak či tak, velká finanční injekce je pro něj nutná.

Jednou z možností je vzít si půjčku. Zde však nastává problém. Na trhu je spousta firem, ať už bank či jiných, které se předhání v tom nabídnout vám tu nejlepší. Však to známe denně z televize, kde to na nás útočí z reklam.hledání vhodného domu

Můžeme jít do naší banky, kde máme jistotu, že nám dají poměrně férové podmínky, avšak mají poměrně přísná pravidla, co se schvalování týče. Je tedy pravděpodobné, že zde budete odmítnuti, zvlášť pokud váš měsíční příjem m není zrovna největší.

V tom případě můžete zkusit některou z finančních společností, které nabízí například nebankovní hypotéky Hypotéky bez registru, ale i další produkty. Tato varianta je u lidí mnohem oblíbenější. Proč tomu tak je? Je to proto, že lidé bankám již nevěří, nebo to má jiný důvod?

Ve skutečnosti jich je několik, avšak tím nejdůležitějším je dostupnost. Vzhledem k volnějším podmínkám na ni totiž dosáhne více lidí. A není nutno dodávat, že tito lidé se obvykle rekrutují z nižších sociálních vrstev. Obvykle mají nižší příjem a také nízkou finanční gramotnost. Málokdy dokážou své finance plánovat dlouhodobě.

Například zde vidí, že půjčka jim pomůže splatit dluh, který mají. Skvělé! Avšak již si neuvědomují, že budou muset splácet i onu půjčku. Tedy oni si to uvědomují, jen si myslí, že peníze jim budou stačit. Také je po několik měsíců vše v pořádku. Pak však přijdou větší výdaje, například se v domě něco rozbije a je potřeba dražší oprava, přijde ztráta zaměstnání jednoho z partnerů a další a najednou zjišťují, že nemají dostatek peněz.hypoteční smlouva

Přesto však tyto společnosti na tento detail obvykle neupozorňují. Koneckonců jejich cílem je mít zisk, a k tomu potřebují, aby si lidé co nejvíce půjčovali.