První krůčky

První krůčky jsou pro rodiče stejně důležité jako první slovíčko. A tak se určitě i vy těšíte, až váš brouček začne konečně ťapat. První krůčky však neuspěcháte. Některé dítko chodí ještě před jeho prvními narozeninami, jiné až o dva měsíce později. Každý totiž vyspívá jinak, proto děti k ničemu rozhodně nenuťte. Ovšem ve chvíli, kdy se vaše batole snaží o první kroky, jistě přemýšlíte nejen o tom, zda mu máte pomoci či nikoliv, ale také o nákupu vhodných botiček. Pojďme se podívat, co všechno přinášejí první krůčky vaší ratolesti.
malá batolata

První kroky jsou důvodem k obrovské radosti, rodiče se dmou pýchou, svému potomkovi tleskají, chválí a povzbuzují ho k dalším jeho úspěchům. Ani si mnohdy neuvědomují, že jsou pryč ty časy, kdy jejich miminko jen spalo, leželo a broukalo si. Protože jen co se vaše dítě postaví na nožičky, musíte se kolem něho točit, chytat ho a hlídat, aby nešlo někam, kam nemá. Život rodičů tak dostává úplně jiný spád. První krůčky batolete byste ale měli podpořit.

Z počátku je chůze vašeho děťátka nejistá a mnohdy končí tím, že dítě spadne na zadeček nebo na všechny čtyři. Postupně však začne být jistější a bez držení ujde i několik kroků. K tomu, aby dítě správně našlapovalo, by mělo chodit naboso, to podporuje chodidla, kotníky a všechny svaly na nohou. Proto nechte batolata chodit naboso, naučí se tak správně našlapovat a došlapovat na paty.

Když se rozhodnete koupit mu jeho první botičky , myslete vždy na to, by měly být kvalitní, aby mu nedeformovaly nohy. Není nutné, abyste sahali hned po moderních trendech, kupujte raději takové, které jsou efektivní a vhodné i ze zdravotního hlediska.
s rodiči za ruce

Myslete na to, že dítě nepotřebuje, aby ho někdo učil chodit, naučí se to totiž dobře úplně samo. Mnozí rodiče však nutí své dítě do chůze i ve chvíli, kdy na ní není ještě připraveno. Dopřejte svému dítěti volnost, aby si samo stanovilo rytmus a okamžik, kdy chce první krůčky udělat. Do ničeho ho ale rozhodně nenuťte. A že pořád padá? Nebojte, samo brzy najde rovnováhu a získá jistotu.
dětská chodidla

Protože děti chtějí objevovat svět, měli byste doma zabezpečit všechny věci, které by jim mohly být nebezpečné. Zajistěte zásuvky, zamkněte skříně a obalte rohy, aby nedošlo ke zbytečným úrazům. Nechte však děti prozkoumávat svůj domov, je to pro jejich dobro.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup