KDE UŠETŘIT PÁR KORUN

Pár korun navíc se bude hodit nám všem. Ukážeme si pár tipů, jak jednoduše a efektivně ušetřit peníze například na vysněnou dovolenou. Nesmíte ale čekat, že to bude okamžitě, toto šetření se může projevit třeba až po roce pravidelného šetření. Jak tedy na to?
 růst peněz

  1. Nevyhazujte jídlo – Pokud nestihnete něco sníst včas, zamrazte to. Kupujte jen jídlo, které sníte, nedělejte si zbytečné zásoby, které stejně většinou nepoužijete. Nenechte se strhnout slevami, paradoxně tak utratíte ještě více než předtím.
  2. Nakupujte penězi – Jak je to vlastně myšleno? Plaťte reálnými penězi, ne platební kartou. Když platíte kartou, nevidíte, kolik utratíte a necháte tak v obchodě více peněz. Navíc když nebudete nosit platební kartu, nebudete u sebe mít tolik peněz a tím pádem nebude moci tolik utrácet.
  3. Drobné/kovové peníze – Vezměte si nějakou obrovskou zavařovací sklenici nebo obyčejné prasátko. Nastavte si například 2 termíny týdně a vždy tam dejte všechny kovové peníze menší hodnoty než padesát korun. Budete se divit, kolik tam budete mít třeba za půl roku. Může se to pohybovat i v řádech tisíců.
  4. Nechte auto doma – Místo krátkého přejíždění autem z místa na místo jděte raději pěšky. Nejenom že ušetříte, také pomůžete svému zdraví zvýšením pohybové aktivity.
  5. Nekupujte si kafe – Ano, samozřejmě, pokud jdete účelně do kavárny si sednout a kamarádkou, je to něco jiného. Na mysli mám pravidelné, každodenní nakupování kafe v kelímku buď v automatu, nebo u stánku. Když si spočítáme výdej za rok, mnohem více se vyplatí koupě termosky a vaření doma.
  6. Nekupujte značky – Jsou věci, kde jsou značky zárukou dobré kvality, ale na druhou stranu jsou věci, které jsou dobré neznačkové. Hledejte vlastní značky supermarketů například u věcí na nádobí, kapesníků apod.
  7. Neutrácejte za zbytečné věci jako je manikúra nebo přehnaně drahé restaurace.

 kávový šálek
Máte nějaký vlastní způsob jak šetřit peníze?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup