Rodinné návštěvy – zábava, nebo zlo?


Je nás hodně a každý jsme jiný…
Tento nápis by klidně mohl stát v každém rodinném erbu. Protože právě tato slova rodinné uspořádání nejlépe vystihuje, stejně jako naznačuje veškeré možné problémy, které se v rámci rodinného systému mohou vyskytovat.
Nemůžete po druhých požadovat, aby se přizpůsobovali Vašim názorům a potřebám. Stejně tak však není vhodné, abyste se Vy sami podřizovali všem ostatním. Podobné tlaky vyvíjené na člověka nekončívají zrovna dobře. Nakonec vždycky někomu povolí nervy. A čím víc se přemáháte ve prospěch druhým, tím rychleji k nějaké takové situaci určitě dojde.
žabí sešlost
Rodinné vztahy jsou složité a stejně jako nám mohou poskytovat spoustu opory a pocitu lásky i bezpečí, mohou také dráždit naše nervy a testovat vyrovnanost, na které jsme dlouhé měsíce, které uběhly od posledního většího rodinného setkání, pracovali.
 
Když se rozpory přehoupnou v konflikty…
Bohužel podobné situace lze předvídat a lze taktéž učinit některé základní opatření ve snaze o jejich předcházení, ale lidé jsou lidé, a to i ve Vaší rodině.
Muži budou vždy mít tendenci trumfovat jeden druhého v nepodstatných i velmi důležitých oblastech života.
Ženy budou nejspíš vždy citlivé na komentáře týkající se svého vzhledu, vlastností vlastních dětí
i nedostatků v oblasti péče o domácnost.
A přesně výše uvedená témata jsou na rodinných sešlostech nejčastěji řešena. Každý by se rád v rodině cítil výjimečný a obdivovaný, a proto tendence hovořit co nejpozitivněji o sobě samém, podobně jako sklony k občasnému utroušení nelichotivé poznámky na adresu druhých k lidským projevům jednoduše patří. Jediné, co můžete udělat, je být na střetnutí vyplývající z podobných vlastností připraveni.
rodinné foto 
Rodinu máte pouze jednu
Ať už pro Vás rodinné návštěvy a větší sešlosti představují slouho očekávanou zábavu v kruhu známých tváří, nebo naopak povinné utrpení, které jste dvakrát do roka nuceni absolvovat, mějte vždy na paměti, že ačkoli Vás členové rodiny vytáčejí, jsou jedinou rodinou, kterou kdy budete mít. Proto buďte vůči nim co nejvíce trpěliví a shovívaví.

1/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup