Potřebujete dovolenou?

Hlavní příznaky jsou znatelné. Kruhy pod očima, podrážděná nálada, dny v práci vám připadají nekonečné. Jste zkrátka unavení z práce. Potřebujete si odpočinout, nutně. Říká se, že abyste si dokonale odpočinuli a restartovali tělo a mysl, potřebujete nejlépe dva týdny. Kdyby si ale každý bral dva týdny dovolené každého půl roku moc by mu jí potom nezbylo. Budete se muset vlézt do jednoho týdne. To ale neznamená, že to nijak nezabere. Zkuste si udělat týden, kdy například odjedete do zahraničí, objednáte si wellness nebo budete prostě relaxovat doma.
Knihovna, knihy, lidé
·        Odjeďte do zahraničí
Týden v zahraniční zní lákavě. Nemusíte řešit žádné faktury nebo účty jako v práci. Nikam nespěcháte a když náhodou vstanete těsně před dvanáctou, tak se nic nestane. Celý den jen objevujete nová místa. K vytoužené regeneraci doslova povinnost. Destinaci můžete zvolit podle toho, co máte rádi. Pokud jste spíše městský typ, tak jeďte do města. Pokud máte rádi přírodu, zajeďte si do hor a jestli holdujete plážovému povalování zvolte přímořská místa.
·       Objednejte si wellness
Relaxace ve wellness zařízeních je známá věc. Odpočinkové procedury jsou proslulé a ve vašem okolí určitě nějakou najdete. Pokud jste na wellness ještě nikdy nebyli tak určitě neváhejte a udělejte si pěkný, odpočinkový den.
Žena, sauna, ručníky
·        Relaxujte doma
Vytoužený odpočinek si můžete dopřát i doma. Naplánujte si týden, kdy nebudete myslet na vaše zaměstnání a budete se soustředit spíše na to, jak si užíváte. Ráno si dejte dobrou a výživnou snídani. Běžte se projít do města nebo přírody. Můžete s sebou vzít také svého domácího mazlíčka. Projeďte se na kole nebo si běžte jinak zasportovat. Zajděte si na dobrý oběd. Navštivte místní knihovnu a čítárnu a začtěte se do nějaké zajímavé knížky. Večer můžete s partnerem do kina nebo si s přáteli naplánovat filmovou noc doma.
Po takto stráveném týdnu se vám určitě zlepší nálada a budete se cítit o poznání lépe. Občas je totiž důležité myslet také na sebe.