Po čem touží ženy a po čem muži? A je to opravdu tak odlišné?

Malé princezny a malí bojovníci

Už to, jestli se narodíme jako holky nebo kluci, nás předurčuje. Stačí, když se podíváme na dárky pro jednotlivá pohlaví. Holčičky dostávají panenky, kuchyňky, vysavače, domečky pro barbíny. Tím jsou o něco více tlačeny do rodinného života, do péče o domácnost a rodinu. Malí kluci dostávají autíčka, meče, stavebnice a skládačky. Jsou odmala vedeni k logickému řešení problému, přicházejí na to, kam patří která kostička, jaká část skládačky chybí a pokud se potkají s jiným malým kamarádem, dokazují si svou sílu. Hrají si na bojovníky a dobývají si své postavení ve světě. Učí se také ochraňovat slabší, především holčičky.

zakletý_princ

A ty jim na oplátku věnují milý úsměv a později i něco dobrého k snědku. Spolu tvoří ideální dvojici. Holčička chápe praktické věci, umí uvařit něco k jídlu a sklidit nádobí a hoch jí zase pomůže s technickými a těžkými věcmi, kterým ona vůbec nerozumí. A jaké mají sny?

Ženy sní o rodinném životě

Většina malých holčiček sní o tom, že se jednou vdá za prince na bílém koni. Budou mít krásnou svatbu, ona bude mít krajkové svatební šaty, on smoking a budou šťastně žít až do smrti. Bez běžných starostí, trápení, bez hádek a bez lží. Přesně takto končí všechny pohádky. Přitom ten opravdový život začíná právě po svatbě. Teprve potom se ukáže, jestli spolu dva lidé dokážou žít i když jim není do smíchu, jestli dokážou vychovat děti, jestli zvládnou každodenní stereotyp. Žena má na starost domácnost a stará se o její chod, stejně jako když byla malá a viděla to u své maminky. Existují i ženy, které se rozhodnou pro kariéru. Nechtějí se vázat, chtějí být nezávislé a žijí jen pro práci. Možná mají vztah, ale funguje jen za předpokladu, že i partner je kariérista a nevadí mu workoholismus partnerky.

A co chtějí muži?

Malý chlapec sní o tom, že bude jednou ředitelem velké firmy, bude cestovat a bude vydělávat nemalé peníze. Určitě sní o pěkné manželce, která na něj bude doma čekat, a budou spolu vychovávat děti. Když nastoupí do práce, zjistí, že vydělat pěkné peníze není úplně snadné.

společčné_chvíle

Buď bude muset hodně pracovat a doufat v povýšení, nebo si odpracuje svých osm hodin a půjde domů za svou ženou a dětmi. Sice nepojedou každý rok na dvě dovolené, ale budou spolu trávit více času a nestane se mu, že děti vyrostou, aniž by u toho byl. Tedy muži a ženy vlastně touží po tom stejném. Žít klidný, krásný život plný lásky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup