Bylinné čaje, které vaše tělo udrží zdravé

Na trhu je několik stovek druhů čajů s velmi rozmanitým složením, barvou, chutí či vlastnostmi. Nejlepší rostliny na výrobu čaje však můžete snadno nalézt na vaší zahradě či okolí. Vždy však dbejte na bio kvalitu a rostliny nesbírejte podél silnic či prašných cest. Které rostliny jsou vhodné na zklidnění žaludku, nespavost či bolest v krku?

horký ča

Mátový čaj

Čerstvé či sušené lístky máty mají blahodárný účinek na celou trávicí soustavu, převážně na žaludek. Pomáhá žaludek zklidnit po těžkém jídle, překyselení či lehké otravě zkaženým jídlem. Mátový čaj si můžete zakoupit i v každém běžném obchodě. Čaj má světle žlutou barvu a vynikající chuť.

Meduňkový čaj

Listy z meduňky lékařské pomáhají zklidnit celý organismus a napomáhají redukovat nespavost. Stačí několik lístků z této byliny spařit vodou a těsně před spaním vlažný pít. Meduňka účinkuje po několika týdenní kůře, proto musíte být trpělivý a meduňkový čaj pít pravidelně, aby se účinky dostavily.

Lipový čaj

V chladném počasí je velmi jednoduché se nachladit. V takovém případě sáhněte po lipovém čaji, který uleví od bolesti v krku a pomáhá léčit lehká nachlazení a kašel. Lipový čaj můžete osladit lžičkou medu, který účinek zvýší. Lipový čaj je velmi vynikající nápoj, který si oblíbíte i vy.

bylinný ča

Morušový čaj

Několik spařených listů z moruše Nakliceno dokáže zázraky s hladinou cukru v krvi. Je tedy velmi žádaným produktem i pro jeho znamenitou chuť. Stačí opět spařit několik listů vodou a následně pít alespoň dvakrát denně vlažný před jídlem.

Heřmánkový čaj

Velmi oblíbený čaj je známý především pro svoje účinky na žaludek. Podporuje správné fungování střev a snadno si poradí s lehkými otravy žaludku, nevolností, nadýmáním a účinně zklidňuje pokožku. Na přípravu čaje jsou zapotřebí úbory heřmánku, je proto výhodnější zakoupit heřmánkový čaj přímo v obchodu.