Oversized je hitem posledních let

Další z anglických pojmů. To je v oblasti módy oversized. Jde o kousky, které jsou prostě velké. Vypadají, jako by člověku byly o několik čísel větší, ale svět módy prostě dobyly.

Obří trička, mikiny, svetry. Odstávají kolem boků a pasu, „nafouklé“ jsou ale i rukávy. Spousta takovýchto kousků je i delší, než bývá zvykem. Na dívkách často vypadají, jako by je podědily po starším bratrovi. Přesto jsou však velmi slušivé. Starší generace jim však úplně na chuť nepřišla.

dívka ve svetru

Mladé dívky je volí z mnoha důvodů. Kromě toho, že se jim prostě líbí může jít také o to, že skryjí různé nedostatky postavy. Pokud máte větší bříško, zadek nebo stehna, mohou takovéto kousky často velice napomoci. Velmi dobře však vypadají i na velmi útlých postavách.

V posledních letech je v kurzu retro. Konkrétně se hodně vracíme k době 70. a 80. let. K těmto návratům dochází v atmosféře nejrůznějších filmů i seriálů, které se natáčí v současnosti. Nejinak tomu je ale i u hudby, a právě i u oblečení. Všimli jste si, že i například nápisy na různých mikinách a tričkách jsou v takovémto retro stylu? A právě i tyto střihy, které měly s oversized leccos společného se vrací.

V tomto střihu koupíte opravdu velké množství kousků. Od triček, která mají často větší výstřihy, které různě spadají z ramen, přes svetry, až po šaty. Tyto kousky mohou často vypadat lehce beztvárně. Ideální je například zkombinovat volný, objemný svetr s velmi upnutými skinny džíny.

Tyto kousky však nevypadají špatně ani ve velmi kontrastních kombinacích. Jemné, dívčí šaty s motivem květin, klidně i krajkou a přes ně přetažený obrovský, huňatý svetr. Možná se vám to zdá hodně neobvyklé, ale věřte, je to také velmi módní.
triko s fotkou

Kromě toho, že je oversized oblečení velice in, je taktéž velmi pohodlné a praktické. Máte-li zrovna špatnou náladu. Prostě vezměte upnuté džíny, nadměrně velkou mikinu a bude vám velmi pohodlně. Zároveň budete i velice módní – a to jste přitom zrovna neměla vůbec náladu na to, abyste se parádila!Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup