Naše ochrana

Ochrana osobních údajů https://www.bazenygluc.cz/ochrana-osobnich-udaju.php je velmi důležitá, protože v dnešní době jde ochrana osobních údajů lehce zneužít. A i když si myslíte, že máte všechno pod palcem a že máte všechno chráněné a všechno udělané na jedničku, tak věřte, že tomu tak ani být nemusí. Sice vám samozřejmě přeji, abyste měli všechno v pořádku a vaše osobní údaje byly naprosto v pořádku, ale jistě sami víte, že ne všechno je možné. A nyní žijeme v době, kdy ochrana osobních údajů docela pokulhává. Já sama jsme toho bohužel důkazem! A málem mě to stálo sto padesát tisíc! Takže to bylo docela silné kafe, na což nejsem vůbec zvyklá. A tak jsem si řekla, že si dám raději příště velký pozor a nebudu už jen tak někomu věřit. Byla jsem totiž málem podvedena na internetu. Ochrana osobních údajů tam sice byla tam psána, že ji garantují, ale jak to, tak bývá, tak i výjimky jsou a někde se i malá chybička vloudí.

Ochranu údajů si pečlivě hlídejte.

Ovšem jedna malá chybička může udělat opravdu velkou pohromu. Víte, mě přišel mail, že jsem vyhrála velké peníze. Za normálních okolností bych tomu nevěřila, ale když jí jsem zrovna sázím online, tak jsem o tom prostě nepochybovala. A tak jsem poslala svoje osobní údaje a taky jsme poslala ofocenou mou občanku. Taková blbost! Vím jistě, že se to nemá dělat a že se to ani vlastně nesmí po někom vyžadovat, ale mě to tehdy nějak nedošlo a dodnes si to vyčítám. A víte, jak to pak celé dopadlo? Když jsem všechno udělala, jak oni chtěli, tak pak jsem jen čekala, až mi výhra přijde na účet.

Rizika na internetu jsou velká.

Jenže místo toho mi přišel mail, že jsme se nejspíš stala obětí internetového podvodu. Ochrana osobních údajů mě v tu dobu moc nepomohla, bohužel. Ale zase mám štěstí v tom, že mám pěkně pojištěnou kartu proti interventovým podvodům, takže se všechno rychle vyřešilo a všechno dobře dopadlo. Stačilo málo a přišla bych o peníze. Naštěstí jsem se ale už poučila a vím, že se nemá na dálku přes počítač nikomu věřit. Byla to moje naivita, za kterou se stydím a doufám, že už se mi to nikdy nestane.