Molitan na míru pro individuální použití

Jedná se o materiál, jenž je nejčastěji používán na matrace, další části nábytku apod. Je však i efektivní zvukovou ochranou či těsněním proti úniku tepla apod. Molitan je efektivní pro každodenní život. Však se s ním shledáte i při omývání nádobí prostřednictvím molitanové houbičky.
starožitná postel.jpg

Výrobní proces

Mezi základní suroviny pro výrobu polyuretanů jsou mnohofunkční isokyanáty a polyalkoholy. Polyisokyanáty se především používají aromatické, neboť oproti těm nearomatickým rychleji reagují. A rovněž jsou výrazně levnější. Právě směs aromatických diisokyanátů je zásadní při výrobě měkčených pěn a elastomerů, tj. i při výrobě molitanu.
žlutomodrá houbička.jpg

Efektivita v rámci upotřebení

Lze si v nabídce vybrat molitan na míru k využití pro čalounictví, pro nábytek v domácnosti, coby matraci nebo ortopedický polštář. Jako molitanový výrobek všeho druhu, tj. houbičky na nádobí, stavebnice z molitanu pro děti, či molitanové efektivní sedáky.

Předností je, že molitan na míru lze využít dle vašich představ a přání. Je možné jej použít i coby matraci do karavanu, stanu či na chalupu, do auta. Stejně tak jako účinnou matraci pro každodenní spaní pro dospělé jedince i pro děti. Ideální materiál plnící funkci coby opěrky, područky či výplň jakéhokoliv využití. Lze rovněž použít i jako čalounění dveří. Plní úlohu i obalu křehkého zboží v rámci přepravy.
obrázky nad postelí.jpg

Ideální matrace?

Nelze jen rozlišovat, zda jsou matrace vyrobeny ze studené pěny, z latexu, paměťové pěny či molitanu. Velmi podstatná je kvalita použitého materiálu a především jejich gramáž, tj. hustota pěny. Právě hustota má vliv na komfort matrace a kultivovanost. Pěna s vyšší gramáží je mnohem pružnější a především disponuje matrace delší životností. Pokud vám záleží na kvalitě, je důležité znát parametry použitých pěn. Jen v případě pořízení hodnotné matrace máte záruku v podobě zdravého a kvalitního spánku.