Moderní pračky

Moderní svět přetéká velkým výběrem spotřebičů a vyznat se v nich je někdy oříšek. Jak poté pořídit pračku, která bude vhodná právě pro vás? Na českém trhu se objevují základní typy praček – pračky s horním plněním, pračky s předním plněním a pračky se sušičkou. Zde si rozebereme, která pračka je dobrá prostorově, finančně či lepší na funkce.
·         Pračky s horním plněním
Tyto pračky bývají užší, proto je vhodná do menších bytů. Nemůžete sice na pračku už nic jiného postavit, ale nebudete se muset ani shýbat pro vyprané oblečení. Je možnost pračku v průběhu cyklu zastavit a přidat třeba zapomenuté oblečení. Nenabízí mnoho funkcí, protože bývají méně vybavené. Také tato pračka nemá průhledná dvířka.
ženy v pračce
 
·         Pračky s předním plněním
Tyto typy se nejvíce v obchodním světě prodávají, protože bývají nejoblíbenější zákazníky. Vyrábí se v různých velikostech nebo je možnost si jí nechat na míru vyrobit. Nabízí hned širokou škálu různých programů. Také má průhledné dvířka, takže můžete zkontrolovat, zda je v průběhu cyklu vše v pořádku. Na tyto pračky můžete cokoliv ještě postavit, klidně třeba sušičku. Oproti praček s horním plněním nemůžete tuto zastavit v průběhu cyklu. Jsou prostorově náročněji řešený a musíte se k ní ohýbat. Velkou výhodou je, že zvládne více prádla v jednom cyklu.
 otevřená sušička
·         Pračky se sušičkou
Funguje na stejný princip jako pračka s přením plněním, má stejná výhody i nevýhody. Ovšem je to úspornější jak finančně, tak i prostorově, než kdybyste si pořídili zvlášť pračku i sušičku. Máte takový dva v jednom produkt, zvládne tedy hned dva úkoly. Horši potom jenom je, že suší hůře než samotné sušičky a celou várku na jeden cyklus neusuší. Proto pokud vám to prostor dovoluje, je lepší koupit pračku a sušičku odděleně a zvládnout více prádla najednou, hlavně pokud jste početnější rodina.