Interiér ozvláštní dekorace

Jak se z interiéru stane domov, který v sobě snoubí útulnou atmosféru a jedinečnost? Možná za pomoci stylového nábytku nebo osvětlení? Avšak nesmíme zapomenout na dekorace, které teprve ze strohých místností vytváří pravý domov. Nástěnné obrazy či dekorativní lampy, ale i květiny či zarámované fotografie. Některé dekorace jsou zdánlivě nenápadné, jiné na sebe okamžitě strhnou veškerou pozornost. Ten druhý příklad zastává dekorační anděl, který si vás okamžitě získá svou ladností a jemnými barvami, které skvěle vyniknou v kterémkoliv interiéru.

Zajímavá dekorace

Interiér proměněný v džungli
Možná jste už stihli zaznamenat trend v podobě zelených interiérů, které jsou doslova záplavou nejrůznějších živých dekorací. Zeleň do interiéru zkrátka patří, nejvíce však vynikne v industriálních prostorech. Strohé stěny a studené materiály společně s rozkvetlými rostlinami budou vypadat zkrátka skvěle. Rostliny do svého interiéru umístěte i v případě, kdy patříte mezi jedince, kterým uschne i kaktus. Klidně vsaďte na sukulenty nebo některé druhy nenáročných palem, kterým stačí občasná zálivka a přečkají i týdenní dovolenou.

Barvy hraji prim
Barvy dokáží s naší hlavou více, než si myslíme. Světlé barvy dokáží prostor rozzářit a přidat i několik metrů čtverečních navíc. Naopak tmavé dávají vyniknout určitým částem interiéru, tedy za předpokladu, že jsou vybrány správně. Pokud s výběrem barev přeci jenom tápete, vsaďte na neutrální zemité či krémové tóny, se kterými snad není možné sáhnout vedle v jakémkoliv interiéru.

dekorační anděl

Osvětlení
Co by to bylo za domov bez světla? Pokud se vám nedostává toho přirozeného, je zapotřebí sáhnout po tom umělém. Myslete na to, že jednotlivé místnosti jsou vždy kombinací několika funkčních celků a proto si zaslouží i více druhů osvětlení. Jedno centrální osvětlení by mělo být doplněno menšími funkčními světly, které dohromady vytvářejí jeden celek.