Bazénová chemie

Každý, kdo chce bazén na svojí zahradě, tak by měl vědět, že koupí bazénu to nekončí, ale ba naopak to začíná. Bazén není totiž jenom o tom, že ho koupíte, napustíte vodou a vypustíte na podzim. Bazén potřebuje neustálou péči a musíte se během celého léta o něho starat. Kromě bazénu je však zapotřebí i ostatních věcí, které k bazénu patří. Vždy záleží na tom, jaký bazén máte a kam ho hodláte umístit.

Bazén (3)

Pokud zvolíte bazén nafukovací, tak budete potřebovat fólii, kterou dáte pod něho, aby nedošlo k protržení. Pokud máte velkou vylitou vanu, tak Vás fólie mine, ale musíte mít dobře upravený podklad, aby dobře bazén seděl. Těchto věcí je ohromné množství a každý bazén má svoje pro a proti. Při koupi bazénu je dobré si také dávat pozor na to, co je součástí bazénu a co nikoliv. V tomto případě je dobré se obrátit na prodejce, který by měl tyto formality vědět. Pokud něco v originálním balení není, je dobré si to koupit ihned na místě. Jestliže však objednáváte online, tak si dobře přečtěte recenze.

Bazén (4)

Bazén potřebuje hned několik důležitých věcí, proto aby dobře fungoval. Začíná to koupí, potom folie pod bazén, filtrace, chemie do bazénu, síťka na vybírání hmyzu, který do bazénu napadá a v neposlední řadě také bazénová hadice, kterou bazén napustíte. Bazénových hadicí existuje ohromné množství, a pokud si nevíte rady, jakou koupit, tak vsaďte na doporučení. Jestliže hadici máte doma vlastní, nemusíte nejspíš vyhazovat zbytečné peníze a investujte je například do chemického ošetření bazénu. Nikdo totiž nechce plavat v zelené vodě plné kalu. Správné ošetření bazénu je totiž nejtěžší věc a chce to pořádnou práci, než zjistíte, jak na to.

Pokud plánujete bazén, tak mějte na paměti, že nekupujete jenom věc na zábavu a na vyblbnutí, ale také na starosti. Protože pokud se na údržbu bazénu vykašlete, tak si ho radši ani nekupujte, protože Vám zbytečně zabere místo na zahradě.