Finsko, země tisíců jezer

Chystáte se do země tisíců jezer, do skandinávského Finska? Pak rozhodně nesmíte vynechat naše tipy!

Helsinki

Hlavní město této země rozhodně nesmíte vynechat. Nemusíte si posedět pouze v kavárně, vyrazte do města a prozkoumejte jeho památky! Za povšimnutí rozhodně stojí evangelická katedrála, významná památka z 19. století, nebo také delší pěší cesta (po které se můžete svézt na vypůjčeném kole), která vede až do národního muzea Suomenlinna. Helsinki jsou krásným místem pro relax a odpočinek před dalšími cestami.

Finská vlajka

Saariselkä

Toto území se nachází vysoko na severu, ve finském Laponsku, a pokud jste milovníkem zimních sportů, rozhodně sem musíte při svých cestách zavítat. Nachází se zde mnoho lyžařských středisek, kde si můžete užít zimní atmosféru, kterou v Česku jen těžko naleznete. Mimo lyžování zde můžete zřetelně pozorovat polární záři, nebo se vydat na další průzkum – například zavítat do husky safari, kde se budete moci pohybovat mezi stovkami psů plemene husky, kteří žijí ve volné přírodě. Nezní to úžasně?

Turku

Město na jihu země nesoucí název Turku je spíše historickou památku. Naleznete zde mnoho kostelů, muzeí a také parků. Rozhodně ale stojí za návštěvu.

Finsko na mapě

Tampere

Město Tampere se nenachází příliš daleko od Helsinek, je od nich směrem na západ, a naleznete zde další zajímavé památky a místa, která stojí za návštěvu. Dominantou je park s observatoří, na kterou můžete vylézt a užít si pohled na celé město. Pokud jste fanouškem Mumínků, dětského seriálu, určitě nesmíte vynechat jejich muzeum. Věděli jste, že se jedná o finský seriál? Zavítat můžete i na zamrzlou pláž a skočit se smočit do sauny. To je klasické Finsko!

Fisnko je velmi velká země a každý si zde najde něco, co jej zaujme. Nebojte se prohledat i další, více odlehlá místa. Nezapomeňte si ale přibalit bundu navíc – je tam pěkná zima!