Výběr postele je důležitý

Odborníci tvrdí, že v posteli strávíme třetinu života. Nepodceňujte tedy výběr lůžka a zvažte pečlivě všechna důležitá kritéria pro zdravý spánek. Postel je nedílnou součástí ložnice a může být také podstatným designovým prvkem celé místnosti. Při koupi se neunáhlete a nevybírejte jen podle toho, aby se hodila do vašeho interiéru.

ložnice ve srubu
Volbu postele rozhodně nepodceňujte, protože správně vybrané lůžko podstatně ovlivní kvalitu vašeho spánku na několik dalších let.

Vybrat si můžete ze dvou druhů postelí – kontinentální a klasické

Klasické jsou oproti kontinentálním postelím nižší. Budou výhodnější pro ty, kteří hůře vstávají. Vyšší lůžko umožní lehčí zvednutí se z postele. Klasickou postel můžeme vybavit roštem a matrací podle svého výběru. Pokud koupíte rošt od jiného prodejce než jste zakoupili lůžko, zkontrolujte si rozměry, aby se vám rošt do postele vešel. Postele rozlišujeme na jedno a dvoulůžkové. Rozměr bychom měli volit podle toho, kolik místa na spaní potřebujeme.
postel v hotelu

Prostor, který  potřebujeme je pro každého z nás individuální. Pro dvoulůžkové postele volte dvě samostatné matrace, jsou pro spaní mnohem vhodnější.

O vzhledu postele máme každý jinou představu. Vybrat si můžete z kovu, dřeva, nebo kombinace dřeva i kovu.

Postele z masivního dřeva například z buku nebo dubu působí velmi útulně. Můžou mít vyřezávaná čela nebo pouze jednoduchý design s čistými liniemi.

Kovové postele najdete v romantickém i moderním stylu. Kovové postele jsou nabízeny v nejrůznějším designu a jsou velmi odolné. Některé dražší modely jsou zdobené umělecky kovanými ozdobami.

Ať kovové či dřevěné postele, obojí určují charakter a styl bytu.

Některé postele mají úložné prostory nebo zásuvky na ukládání lůžkovin. V malých bytech jistě oceníte možnost rozšíření úložných prostor právě o tyto zásuvné šuplíky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup