Usnout je tak snadné

Spánek je pro lidský organismus nesmírně důležitý. Bez spánku naše tělo nefunguje dobře a proto je potřeba spát dostatečně dlouho a hlavně kvalitně. Pro dobrý spánek je důležité mít kvalitní matraci, ze které vás nebudou bolet záda, a samozřejmě k tomu je vhodné mít i dobrý polštář. Péřový není úplně vhodný protože nepodporuje dobrou polohu těla a hlavy, takže může docházet z záklonu hlavy a špatnému lehu. To ale není všechno. Na spánek má vliv spousta dalších věcí.

spánek žena

Pár hodin před spánkem je potřeba nejíst tučná jídla a nepít sladké nápoje, obecně je dobré cukr vynechat, stejně jako kávu a energetické nápoje. Mohou totiž negativně ovlivnit nejen dobu usínání, ale především kvalitu spánku. Kromě jídla, pití a ložnice je potřeba myslet i na omezení sledování televize a telefonu. Je dávno dokázané že modré světlo má vliv na usínání. Pokud se chcete převalovat celou noc aniž byste usnuli, sledujte televizi nebo telefon až do noci.

Mnoho lidí dnes má problémy s usínáním, a to nejen z výše zmíněných důvodů, ale i z mnoha dalších. Spouštěčem potíží se spánkem může být i stres, který negativně ovlivňuje celý náš život. Kdo nemůže usnout ten většinou hledá pomoc u léků na spaní. Ty jsou ale k dostání jen na lékařský předpis a mohou mít řadu vedlejších účinků. Nejsou vhodné pro každého a proto je vhodné hledat ještě i alternativy. Alkoholu se vyhýbejte obloukem a zkuste třeba čaj na spaní.

květy čaje

Čaje mají kouzelnou moc. Dokážou nám pomoct s mnoha zdravotními problémy, takže pokud máte problém s usínáním, vyzkoušejte bylinnou směs vytvořenou právě pro nespavce. Po pár týdnech užívání byste měli vidět první výsledky v podobě prospané noci. Jestli si nejste jistí tím jestli je pro vás čaj vhodný, zkonzultujte jeho složení s vaším ošetřujícím lékařem. S největší pravděpodobností po něm ale budete spát jako špalek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup