Proces pískování

Pískování je ideální proces pro opravování povrchu všemožných materiálů. K takové práci je potřeba mít o vhodný stroj, takže rozhodně zakupte kompresor.

Proces pískování

Opracování povrchů

Jestliže potřebujete opracovávat různé povrchy, tak jednou z možností je určitě tryskání, kdy se používá částic pod vysokým tlakem. Takto se povrch zbaví nepořádku, koroze či se dá upravovat struktura a drsnost povrchu. Tento proces se běžně nazývá i jako pískování, přičemž označuje to samé, ale je odvozen od používání písku jako účinné látky. Pokud potřebujete opracovávat obrobky volně v prostoru, tak je vhodná mobilní pískováčka. Dostanete se s ní všude lépe, ale na druhou stranu musíte mít vhodnou ochranu a být připraveni na odlétávající částice. Druhým typem je kabinová, kdy se součástka pěkně do stroje uzavře a nemusíte se starat o odlétávající částice.

suchý písek

Mnohdy je dobré zvážit veškeré vlastnosti obou typů a porovnat, který bude nakonec pro Vaši firmu nejlepší. Přeci jen je to speciální technologie, takže je na místě se poradit s odborníky, protože ty Vám pomůžou s výběrem ideálního stroje.

Šroubový kompresor

Jak už jistě víte, tak částice při procesu pískování musí být pod dostatečně velkým tlakem, aby správně vykonávaly svou činnost. Tento tlak zajistíme díky kompresorům, přičemž ty rozdělujeme na pístové. a šroubové. Jestliže potřebujete neustálý dostatek přísunu vzduchu pod tlakem, tak je výhodnější zakoupit šroubový kompresor. Dříve to byly poměrně hodně drahé stroje a údržba nebyla zrovna nejlehčí, takže se používali třeba v důlních společnostech.

stavební kompresor

Technologie šla neustále kupředu, takže nyní jsou šroubové kompresory na mnohem lepší úrovni, a i v menších variantách, kdy stroje mají menší nároky na údržbu. Po správném zapojení už Vás nedělí nic od pohodlného využívání neustálého přísunu vzduchu, kdy je dobré mít frekvenční měnič, jenž zajišťuje ideální výkon stroje, takže ušetříte na provozních nákladech a elektřině. Pokud chcete dlouhou životnost, tak nepodceňte pravidelnou údržbu, kdy je velmi důležitá výměna oleje.