Pouště světa táhnou turisty!

Pouze málo krajin na Zemi nabízí tak těžké životní podmínky. Biotop zdánlivě bez života, známek civilizace, otestuje fyzické i psychické síly každého, kdo jej navštíví. Ale proč jezdit právě tam? Je to jednoduché – některé z nich nabízejí neuvěřitelné věci a to jak přírodní, tak pocházející z činnosti člověka.
písečná duna

Mohavská poušť, USA

Nachází se na jihozápadě Spojených států. Rozkládá se ve státech Kalifornie, Utah, Arizona a Nevada. Krom světoznámého místa Death Valley, kde byla naměřena historicky nejvyšší teplota na světě (56,7°C), se zde nachází jedno z nejznámějších měst USA. Přímo v srdci pustiny vyrostlo Las Vegas – město hazardu. Při putování po Státech sem přijíždí miliony turistů okusit atmosféru legendárního Las Vegas Strip – hlavního boulevardu s obřími kasiny.
kyzylkum poušť

Altiplano, Bolívie

Leží vysoko v horách. Nehostinné prostředí skýtá jeden z nejbizarnějších turistických cílů – Hřbitov vlaků. Nedaleko městečka Uyuni je uprostřed ničeho stará železnice, a kolem ní rez rozežírá stovky lokomotiv a vagonů, které zde zanechali kolonialisté, kteří v oblasti těžili nerostné suroviny. S vytěžením zásob ale již nebyla železnice potřeba a úřady vše nechaly ležet poušti napospas. Místo tak láká svým apokalyptickým nádechem.

Sahara, Afrika

Největší poušť světa toho nabízí skutečně mnoho. Vypíchneme ale město Timbuktu, které ve středověku a novověku představovalo důležitý bod na cestě zboží z Guinejského zálivu do Evropy. V dobách největší slávy patřilo k nejbohatším na světě. A tak jsou zde honosné paláce a hrobky místních kupců. Nyní je město pomalu pohlcováno rozšiřujícími se písky Sahary.
vítejte v las vegas

Karakum, Turkmenistán

Středoasijská Turanská nížina ukrývá ve svém středu jednu z mála turistických atraktivit Turkmenistánu. A za její vznik, ač na první pohled působí nadpozemsky, může člověk. Jedná se o Bránu do pekel nedaleko oázy Darwaza. Kráter, který je uprostřed naprosté roviny, poznáte v noci i z obrovské dálky, protože hoří. A to již 41 let. Sovětští inženýři při pátrání po ložisku plynu, totiž navrtali strop jeskyně, která se propadla a plyn začal unikat. Aby nezamořil ovzduší, plyn zapálili s tím, že zásoby shoří za 14 dní. Plyn však hoří nepřetržitě téměř půl století!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup