Pomáhejte, ale s rozumem

Ne, opravdu to nejde chtít pomoci úplně každému, kdo směrem k vám vztáhne ruku. Byť máte obrovské srdce a rádi byste vyhověli všem žádostem o pomoc, nejde to. Za prvé určitě nemáte tolik peněz nazbyt a za druhé nemůžete už z principu vyhovět právě jen v tomto předvánočním období.

kufřík žebráka

Není to náhodou, že právě před vánoci se rozpoutá nekončící kolotoč s charitativními akcemi. Jsme historicky předurčeni v období Adventu nějak více otevřít srdce a peněženky a projevit tak svou křesťanskou lásku. Jenže doba se změnila. Kdysi se vybíralo v podstatě před kostely či jinými církevními budovami a maximálně pár krát přes rok přišli nějací koledníci a ti zřejmě ani nebyli nijak organizováni. Dnes pustíte ráno televizi a už dostáváte první úder. Vyjdete před dům a vidíte reklamní letáky, v Nákupních centrech pobíhají človíčkové a snaží se na něco vybírat. U pokladen se už téměř natrvalo usadily kasičky pro výběr drobných na různé dobročinné účely.
červené svíčky

Nakonec přijdete domů, otevřete nějakou sociální síť a je to tu znova. V klidu si přečtete dojemný příběh a začnete mít výčitky, jaký jste to jen nelida, že jste nikomu na nic nepřispěl.

Podporujte, pomáhejte. Ale s rozvahou.

Nikdo vám nebrání, abyste se nezapojili do charity. Naopak. Máte-li nějaké prostředky, které byste mohli postrádat, udělejte to. Je to dobré a důležité.

Nejdříve si odpovězte na otázku, zda jste se dostatečně postarali o své rodiče, prarodiče a své děti. Vždy a ve všem je důležité začít u sebe a svých blízkých. Pokud si odpovíte, že ano, začněte přemýšlet, komu a jak chcete pomoci.

Člověk se podvědomě inklinuje k určitým okolnostem. Máte-li například diagnostikovanou nemoc, při které hrozí problémy se zrakem, asi budete více vnímat kasičky v podobě pejska, které jsou po celé republice. Je to sbírka na podporu výcviku asistenčních psů. Obdobně se zachováte, máte-li vy, nebo někdo v rodině problém se sluchem. Určitě vás osloví sbírka na podporu nedoslýchavých. A tak podobně to platí i o dalších onemocněních. Symboly sou jasné. Bílá pastelka. Dále symbol květu Měsíčku lékařského atd.
medvídek a dítě

Věřte, že pokud se rozhodnete obdarovat kteroukoliv skupinu či organizaci uděláte dobře. Lidé, kterým takto pomáháte, váš dar nezneužijí. V součtu s dalšími podobně smýšlejícími lidmi jim můžete v životě velice pomoci. Jinými slovy, za pár korun získáte nádherný pocit. A to stojí za to.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup