Po boku partnerky a jejího dítěte

Muži jsou silní jedinci. I když to tak na první pohled nevypadá, rodina a rodinné soužití má pro nich důležitou a podstatnou hodnotu. Každý muž v dospělosti touží po tom, aby měl potomka, který zanechá rodovou linii a ponese jeho jméno. A na roli táty se těší, protože se chce zapojit do všeho, co těhotenství a příchod jeho potomka na svět obnáší. Někdy se ale stane, že se muž zamiluje do partnerky, která má dítě už z předešlého vztahu. Jak takovou situaci vnímá vlastně muž?
houpací síť

Náhradníka mu dělat můžete, ale tatínka má jen jednoho

Muž, který se sblíží se ženou, která má dítě, se pak musí potýkat s daleko složitější situací, než kdyby bylo dítě jeho.
„Nový“ náhradní tatínek se mu totiž vůbec nemusí zamlouvat a často se stává, že spíše sabotuje možnost přijmout ho jako partnera své maminky, protože se nesmířil s myšlenkou, že se jeho rodiče odloučili. Najít si cestu k dítěti, které si prochází těžkým obdobím, bude vyžadovat vždy hodně trpělivosti, odhodlání a pochopení.

Základy výchovy má za sebou, o ty jste už bohužel přišli

Smutné na tom, že žijete s partnerkou, která do vašeho vztahu přinesla i své dítě je to, že vám unikla podstatná část jeho dětství a růstu, která by vám k němu mohla pomoci najít si vztah. Dítě si rodiče odmalička vychovávají dle svého přesvědčení a převážně vždy jinak, než je běžné. A to vy s ním, už nezažijete. Musíte respektovat to, že má už nějaké základy výchovy, do kterých byste neměli zasahovat i přes to, že se vám nějaké metody nelíbí.
táta s dcerou na pláži

Jak si k němu najít cestu?

Najít si cestu k vašemu nevlastnímu dítěti a vybudovat si s ním pevný vztah můžete i bez toho, abyste mu byli biologickým rodičem. Zcela jistě předcházelo rozchodu jeho rodičů mnoho okolností a je také možné, že jedním z nich byla zanedbaná péče právě o něho. Pokud vám na jeho mamince záleží, zapojte se do aktivit, které ho baví a jsou pro něho v dětství zásadní.
·        Můžete ho naučit jezdit na kole, plavat, hrát fotbal nebo jiné sporty.
·        Zajímejte se o jeho koníčky, ptejte se na vše, co ho baví.
·        Hrajte s ním různé hry, zabavte se s ním a užívejte si chvíle společně.
·         Milujte jeho maminku, protože když uvidí, že je šťastná, přinutí ho to přehodnotit fakt, že nejste až takový „pitomec“, jak si doposud myslel.