Odhad ceny nemovitosti

Chcete znát hodnotu vaší nemovitosti třeba z důvodu plánovaného prodeje? Bude vás čekat odhad ceny pozemku, bytu či domu. Jak se vlastně takový odhad ceny bytu nebo odhad ceny domu stanovuje? Konkrétní částka je vyvozena z několika různých bodů, mezi které patří informace získané z katastru nemovitosti, cenové mapy, aktuální inzerce a ty jsou následně zrevidované specialisty. V potaz se také bere výměra v m2, dispoziční řešení bytu nebo domu, a samozřejmě i konkrétní stav dané nemovitosti. Klíčovým faktorem, který má na výslednou odhadní cenu vliv je pak i lokalita, ve které se nemovitost nachází. S tím vším, se při vypracování odhadu nemovitosti kalkuluje.

finance

Jak je to s odhadem ceny za účelem prodeje nemovitosti

V případě, že chcete vaši nemovitost prodat, odhad ceny nemovitosti, který je správně zhotovený, vám zajistí, že se první zájemci začnou ozývat již do dvou dnů od vystavení inzerátu. Pro zpracování odhadu ceny nemovitostí lze použít 3 různé metody, které je ideální nakombinovat.

Ø První z nich je tzv. výnosová metoda, ve které se počítá s čistým výnosem. Ten je upravený o případné náklady na opravy a údržbu bytu nebo domu, daň z nemovitosti a další případné náklady.
Ø Další metodou je metoda nákladová, která je založena na zapracování základních měr nemovitosti, kterými je zastavěná plocha, obestavěný prostor, užitný prostor atd. Tato metoda se používá především při určování cen nových bytů.
Ø Poslední metodou je pak srovnávací metoda, která je tou nejdůležitější při zhotovování odhadu ceny nemovitosti. Zahrnuje v sobě údaje získané z realitního trhu, kdy bere v potaz podobné nemovitosti prodávané v dané lokalitě. Pracuje také s databází realitních kanceláří a cenovými mapami.

nový byt

Nechte si vypracovat odhad vaší nemovitosti zdarma

Za odhad nemovitosti nemusíte utrácet astronomické částky. V Maxima Reality vám vypracují odhad nemovitostí online, a to naprosto nezávazně a zdarma. A jak na to? Stačí jen vyplnit internetový formulář na odkazu online odhad a do druhého dne ho máte k dispozici.