Dovolená s dětmi ve znamení tenisu

Také máte rádi tenis? A hrajete jej rádi i na dovolené?

Tenis je velmi náročný sport na fyzickou kondici, a chce-li se mu někdo věnovat na špičkové úrovni, obnáší to skutečně tvrdou a velmi precizní a důslednou průpravu. Hrát dobře tenis znamená perfektně ovládat všechny typy úderů a zároveň mít schopnost hru, jak se říká, „uběhat“. Patříte-li však mezi rekreační hráče a chcete k témuž sportu vést i své ratolesti, vystačíte s menšími nároky a hlavně máte možnost využít tenisových kurtů i na dovolené.

tenisový kurt

Vybírejte horskou chatu podle kurtů – někteří lidé dávají o dovolené přednost t horám před mořem. Milují daleké rozhledy, čistý vzduch, příjemné klima, tedy nikoli tropická vedra, a neskutečné možnosti k výletům, které se právě v horském terénu nabízí. V naší zemi je dostatek nádherných horských lokalit, kde byste mohli trávit týden či čtrnáct dnů s dětmi, aniž by se tu nudily, a jistou možností, jak to udělat, je vybrat chatu s tenisovými kurty.

panorama v Jizerských horách

Tenisové kurty v horském terénu mají jednu podstatnou výhodu – bývají k dispozici obvykle jen rekreantům a bývá tu příjemnější klima s nižší teplotou vzduchu, takže se dá hrát v lepších podmínkách, než v nížinách a ve městech. Některé z kurtů mohou mít i pěkný výhled do okolní krajiny, což vám ještě umocní zážitek ze hry.

K vaší dovolené vám tedy stačí jen dětské tenisové rakety a rakety pro dospělé hráče, sada míčů, případně síť, pokud ji nemá majitel kurtu k dispozici. Pak už zbývá jen naplánovat vhodný termín a místo, kam se vydat a těšit se, až nastane ta pravá chvíle k odjezdu. Tenis na horách můžete prokládat cykloturistikou a pěší turistikou, můžete využít i bazén, pokud jej má hotel či chata k dispozici a můžete se tu projet i vlakem, protože horské tratě mívají atraktivní okolí, což platí např. v Jizerských horách mezi Tanvaldem a Libercem.