Elektrické rozvody

Elektrická síť v domě musí být v naprostém pořádku, protože v opačném případě může poškodit majetek či zdraví. Zároveň se dají zakoupit moderní designové prvky.

Elektrické rozvody

Normy je potřeba dodržovat

Elektřina nám slouží každý den, ovšem je potřeba mít dobré rozvody a pojistky, protože jinak hrozí vážné zranění, jenž může mít pro naše lidské tělo fatální následky, a proto je potřeba nic nepodcenit hned při stavbě či rekonstrukci. Nejprve je dobré najít vhodné místo pro hlavní jistič i s krabičkou, jenž rozvádí elektřinu do celé stavby. Poté je na řadě samotný rozvod elektrických vodičů po celé domácnosti. Zde musíte myslet dopředu, aby každý důležitý spotřebič měl svou zásuvku.

elketrické rozvody

Zároveň nezapomeňte na místa, kde si budete chtít například nabíjet mobil. Samotné rozvody se vedou většinou vyfrézovanou drážkou. Následně se na potřebných místech udělají díry vykružovačkou pro zabudování krabiček, jenž rozvádí elektřinu do všech potřebných míst. Samozřejmě se nesmí zapomínat ani na dostatečně silné pojistky a ochranu před blesky. Aby byly dodrženy všechny normy je dobré si pozvat i odborníka.

Vypínače

Jak vypadají vodiče ve zdi je nám poměrně jedno, protože nejdou vidět. Ovšem potom jsou tu prvky jako zásuvky a vypínače, ke kterým míříme hned několikrát za den, a proto je důležitý i jejich vzhled. Vypínač je velice důležité elektrotechnické zařízení, protože díky němu můžeme velice jednoduše ovládat veškeré osvícení naší domácnosti. Vzhledem k jeho důležitosti a viditelnosti je dobré zakoupit moderní designové výrobky, které náramně zapadnou do stylu celé domácnosti. A proto tu máme speciální vypínače Schneider, jenž splňují veškeré náležitosti. Jejich předností kromě vzhledu je také plynulý chod a dlouhá životnost, takže jen tak nevyblednou jako klasické bílé vypínače. Ty vyměňte za tyto moderní a rázem uvidíte, že to mělo skutečně smysl. Ovšem nemusíte být žádný elektrikář, protože nebudete muset razantně zasahovat do zapojení vypínače.

elektrické pojistky

Stačí si jen vypnout pojistky a vyměnit buď krycí rámeček nebo celé zařízení.

4.7/5 - (3 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup